מטבחים

בית מודרני ובית כפרי הם שני סגנונות עיצוב שונים זה מזה בתכלית השינוי. בית מודרני כשמו כן הוא אופנתי ונענה לצו האופנה העכשווית, לעומתו הבית הכפרי שומר על מסורתיות עיצובית, אינו נכנע לטרנדים חולפים ושומר על קו קלאסי ואפשר לומר שאפילו שמרני. גם מטבחים בבית מודרני ובבית כפרי הם שונים מאוד ומשתלבים בקו העיצובי של הבית מבחינות שונות.

מטבחים בבית מודרני

בית מודרני מעוצב בדרך כלל בקווים ישרים וחלקים, ללא כל חפצים מיותרים בחוץ, הקו הכללי הוא מסודר וישר. בהתאם לסגנון , גם הגוונים של הבית יהיו בדרך כלל אפור, לבן, שחור ואדום והחומרים מהם יהיו עשויים הפריטים השונים בבית יהיו אף הם חומרים קרים כמו נירוסטה, זכוכית , פלסטיק או בטון. הסגנון המודרני מכונה גם סגנון היי - טקי מכיוון שהוא נפוץ מאוד במשרדי היי טק שונים. הסגנון המודרני משרה אווירה קרה ומסודרת ולמרות שזה מצטלם מעולה (עיינו בכל הקטלוגים העיצוביים ש מפרסמים בעיקר


    סגנון מודרני בעיצוב), האווירה היא לא מפסיק חמה וביתית ולא מתאימה לאנשים לא מסודרים. גם המטבח המודרני יהיה מותאם לסגנון ויתאפיין בקווים ישרים ובארונות בעלי גוונים בהירים כמו אפור, לבן או ב'ז בהיר. במטבח מודרני לא יהיו פריטים שאין להם מקום מוגדר בארונות המטבח כמו סלסלות עם פרות או כלי מטבח שתלויים על ווים בקירות. חומרי המטבח המודרני יהיו זכוכית, נירוסטה וחומרים מלאכותיים .

    מטבחים בבית כפרי

    בית כפרי נמצא על הקצה השני של הסקאלה העיצובית. אם המטבח המודרני בעל קו ישר ומשרה מעט קור, המטבח הכפרי משרה אווירה חמימה ונעימה, הוא נותן תחושה של טבע ונוף , הריהוט בבית כפרי יהיה עשוי בדרך כלל מעץ צבוע אך לא "עד הסוף" בעל מראה ישן , יהיה שימוש נרחב באביזרי טקסטיל פרחוניים שמשרים אווירת כפר אוטנטית. המטבח הכפרי יהיה בדרך כלל בגווני עץ כהים כשאביזרי מטבח רבים גלויים לעין כל או מבעד לדלתות הזכוכית של ארונות המטבח או שיהיו תלויים על מתלים ברחבי קירות המטבח.  מטבח כפיר שמרה נעימות , חמימות ורוך אך מאידך הוא אינו בעל מראה עדכני וחדיש.