עיצוב מטבחים

עיצוב מטבחים היא מלאכה שדורשת חוש אסטטי מתותח והבנה בכללי העיצוב , נדרש זמן רב, תכנון ומחשבה רבה. לא בכדי אנשים משקיעים זמן, כסף ומחשבה רבה בתכנון ובעיצוב של מטבח שיענה על הצפיות ועל החלומות שלהם וכמובן יתאים לצרכי הבית ולאורח החיים של בני המשפחה. המטבח אכן מהווה צומת חשובה בה נפגשים בני הבית, הן לצורך הכנת האוכל ובישולו , הן לשתיית כוס קפה של בוקר ולאכילת ארוחה משפחתית מפנקת לאחר יום עבודה מתיש.

ישנם כמה מרכיבים חשובים שיש לתת עליהם את הדעת בעיצוב מטבחים:

השיש- תכנון השיש הוא אחד מהרכיבים החשובים ביותר בעיצוב המטבח. השיש הוא בעצם משטח העבודה העיקרי במטבח וכלן עליו להיות איכותי מספיק, בגודל שיתאים להיקף הבישול במטבח וכמובן, בעל גוון מתאים לכלל העיצוב של המטבח. מומלץ לקבוע את גוון ארונות המטבח והשיש בהתאמה ורק לאחר מכן להחליט על הגוונים האחרים שתכניסו למטבח. כיום ישנן כמה חברות שמייצרות שיש איכותי ביותר, חברת קיסר וחברת שיש חברון נחשבות למובילות בתחום , כדאי לא להתפשר כל קניית שיש איכותי ובמקום שיעניק לכם את מרב האחר


    1. גם לאחר זמן. בנוגע למראה של השיש- רבים מעדיפים שיש בהיר בעל מראה קלאסי, אך חשוב להבין ששיש בהיר תופס כתמים ולעיתים קשה מאוד להסירם, לכן יתכן שעדיף לבחור בשיש בעל גוון כהה יותר שיראה נקי וחדש לאורך זמן.
    2. קרמיקה- גם לבחירת הקרמיקה ישנה חשיבות רבה ביותר. הקרמיקה אף היא דומיננטית מאוד בעיצוב מטבחים ועליה להתאים לשאר רכיבי המטבח. חשוב להתאים את הקרמיקה לריצוף של המטבח ולרכוש אותה מחברה ידועה בעלת שם שתתקין לכם את הקרמיקה בצורה חזקה כך שהיא לא תיפול גם לאחר תקופה. הדבקה לא איכותית של הקרמיקה תבטיח נזקים כמו נפילת הקרמיקה.
    3. כיור- הכיור הוא אחד הפריטים השימושיים ביותר במטבח, בו רוחצים כלים , ממלאים כלי אוכל ושתייה . על הכיור להיות מחומר חזק ואיכותי כמו נירוסטה , עליו להיות ממוקם מתחת לפני קו השיש כדי שיהיה קל יותר לנקותו מכל הצדדים. רבים מעדיפים כיור בעל צבע בהיר אך יש לזכור שכיור כזה דורש ניקוי ותחזוקה שוטפת.
    4. ברזים- רצוי לרכוש ברזים יקרים מחברה טובה מאשר לרכוש ברז פשוט שיתמלא בחלודה לאחר זמן קצר וממילא יהיה צורך להחליפו.

    עיצוב מטבחים בצורה מחושבת יקנה לכם שקט נפשי והנאה לאורך שנים.