הבית המודרני לעומת הבית הכפרי

הדברים הרלוונטיים ליצירת אווירה מסוימת במטבח

סגנון המטבח שאותו נבחר יכול להשפיע רבות על סוג הבית ועל האווירה המרכזית שאותה הבית יקבל. את סגנון העיצוב נבחר כמובן על פי הטעם האישי וההעדפה, אבל כדאי לדעת כי ישנם פרמטרים מסוימים שעיצובם ישפיע על הסגנון בצורה משמעותית יותר.

כדאי לקחת בחשבון מספר דברים בבואנו לעצב את המטבח שלנו. אם רצינו סגנון של מטבחים מודרניים או קלאסיים רצוי לדעת מהם הדברים שיעזרו לנו להגיע למראה הרצוי.

צבעים

הצבעים הינם חלק משמעותי במיוחד בקביעת טון העיצוב. מטבחים מודרניים יהיו בעלי שניים או שלושה צבעים דומיננטיים לרוב שילוב של גוון בהיר עם עוד צבע מנוגד. לעומת מטבחים כפריים שיהיו יותר קרובים לצבעי האדמה והעץ, בלי לפחד לשלב גוונים עידנים ונעימים נוספים.


  ארונות מטבח

  גם בארונות המטבח ניתן להבחין בהבדלים. הבחירה בין ארונות חלקים. בעלי קו אחיד ונקי לעומת ארונות מסוגננים או עם חריטות ועיצובים תשפיע רבות על הסגנון המתקבל במטבח.

  ידיות

  ידיות שונות יתנו מראה שונה וייחודי לסגנון שאותו נבחר. בעוד שבמטבחים מודרניים יהיו לרוב ידיות אינטגרליות או כסופות בעלי קו אחיד. במטבחים כפריים נמצא יותר ידיות בעלי גוונים שונים ועם פרזולים ועיטורים ייחודיים.

  כיורים וברזים גם הכיורים והברזים ייקחו חלק רלוונטי ומשמעותי בעיצוב המטבח. כל הנתונים לגבי סוג הכיור, הגודל שלו והמיקום שלו יילקחו בחשבון ברגע שנחליט איזה סגנון מטבח אנחנו רוצים. אותו דבר תקף גם לגבי הברזים. העיקרון באופן כללי הוא שימוש בחומרים שונים, עיצובים שונים המתבטאים בצבעים השונים ובקווי העיצוב השונים, ככל שהסגנון יהיה יותר מודרני קווים יהיו נקיים יותר מינימליסטים יותר וחלקים עד כמה שניתן. מראה הייטקיסטי. לעומת הסגנון הכפרי ששם תהיה בחירה בצבעים שונים, יותר מגוונים ופחות  מקובעים. כמו כן הקווים העיצוביים של פריטי המטבח יהיו בעלי עיטורים רבים יותר.

  ניתן לעצב מטבחים מרהיבים בכל אחד מהסגנונות כפרי או מודרני, הכל שאלה של טעם אישי והעדפה אישית. בחירת המטבח צריכה להיעשות על סמך קריטריונים אלו.