מטבח הוא כמו פאזל!

בשעה טובה סיימתם לתכנן את ארונות המטבח וכעת נותר לבחור את השיש והברזים. לפרטים אלה חשיבות רבה, וביכולתם לשנות מקצה לקצה את סגנון ועיצוב המטבח שלכם. 

תכנון המטבח מורכב ממספר חלקים אשר משלימים זה את זה עד ליצירת המטבח המיוחל. תחילה יש לבחור את הסגנון לפיו נעצב את שטח המטבח. עיצוב ארונות המטבח יעשה כך שיתאים לדרישות ולמראה שאותו רוצים לקבל. השלב האחרון בתהליך הוא בחירת השיש, חיפוי הקיר ובחירת הכיור והברזים שהם למעשה המסגרת של הפאזל אותו הרכבנו. 

התכשיטים של המטבח!

מרבית המטבחים הנבנים ללקוחות פרטיים הם מטבחים מעץ. לחומר גלם זה יתרונות רבים בעיצוב המטבח. העץ מאפשר לגוון בין סגנונות העיצוב השונים לרבות צבעים, עיצובים מיוחדים ועוד. מטבחים אלה מאפשרים התקנה של כל סוגי השיש והכיורים. לרוב, לגוף המטבח משתמשים בסוגי הפורמייקה השונים שמספקים חוזק ועמידות לאורך שנים. לחזית המטבח מגוון רחב של אפשרויות לרבות עץ, זכוכית, גרניט ועוד. 


    יתרון משמעותי שיש למטבחים מעץ הוא שהם ניתנים לתיקון בקלות רבה. בניגוד למטבחי נירוסטה או אבן שגוררים שיפוץ נרחב בעת תקלה, במטבחי עץ די להחליף מדף או דלת על מנת לפתור את הבעיה. נקודה נוספת היא שמכיוון שמטבחים מעץ נפוצים בשוק, מחירם זול יותר ממטבחים שעשויים מחומרי גלם אחרים שנחשבים למיוחדים ויקרים יותר.

    בעת השלמת עיצוב המטבח יש להפנים כי השיש, הברז וחיפוי הקיר הם התכשיטים של המטבח. הם שיוצרים את המראה הסופי ולכן יש לבחור אותם בקפידה כך שיתאימו לסגנון העיצוב אותו רוצים להשיג. מלאכת העיצוב היא חיבור של גלגלי שיניים רבים אשר צריכים להתאים אחד לשני על מנת לייצר את ההרמוניה הנדרשת. השיש של המטבח צריך להתאים לריצוף ולסגנון המטבח שנבנה. את הכיור יש להתאים לסגנון המטבח וצבע השיש שנבחר. הברז מושפע מן העיצוב הכולל של המטבח וחיפוי הקיר צריך להשתלב עם כולם.

    המטבח הוא אחד החדרים החשובים בבית ולכן יש לתת חשיבות רבה בבחירת הפרטים אשר ירכיבו את החדר הן מבחינת השימוש והן מבחינת הנראות.